INTERVIEW S MARTINEM PAŽOUTEM

Petr MarekBezpečnostně právní činnost, Blog

Dnes, již v šestém interview, vám představujeme loňského absolventa našeho oboru, Martina Pažouta.

Dne 2. února naší školu přijel navštívit bývalý student našeho oboru Martin Pažout, který nyní pracuje jako manažer v německé bezpečnostní agentuře, kde má na starosti dílčí úkoly v tzv. uprchlických táborech.

Měli jsme možnost s ním udělat rozhovor, ve kterém se můžete dozvědět, jak ho tato škola připravila na budoucí studium a jak na tuto dobu vzpomíná.

1. Jak vzpomínáš na dobu strávenou ve škole?
Na školu mám především pozitivní vzpomínky a také rád vzpomínám na své učitele.

2.Připravila tě škola dobře pro získání zaměstnání, případně studium?
Ve škole jsem získal hodně zkušeností jak z praxe, tak i od učitelů odborných předmětů. Díky tomu teď vím, co si jako pracovník bezpečnostní agentury můžu dovolit, kde jsou hranice a to jak v otázkách právních, tak v případě zákroků, které jsou v naší práci na denním pořádku.

3.Co by si chtěl vzkázat svým následovníkům, kteří se teprve připravují na vstup do reálného života?
Učte se, vše bude potom jednodušší. Maturita není nejlehčí, ale s průběžnou přípravou a učením se to dá zvládnout a vyplatí se to.

Redaktoři: Lucie Chalupová a Roman Marušák (oba 2. BP)