Možnost brigády pro studenty v době uzavření školy

dovolte mi informovat Vás, že Lesy České republiky, s.p. dnešním dnem spustily nábor žáků a studentů všech studentů škol pro jarní zalesňování, instalaci oplocenek, vyznačování aktivních kůrovcových stromů, úklid klestu apod.

Cíle akce pro žáky a studenty starší 18-ti let:

• umožnit smysluplné využití času při práci v lese s odměnou 120 Kč/hod. v době, kdy není realizována obvyklá školní výuka,
  • umožnit zaměstnání v blízkosti bydliště, resp. kdekoliv žák nebo student projeví zájem,
  • upevnit vlastní fyzickou kondici na čerstvém vzduchu, …

Další informace:

• s každým uchazečem bude uzavřena dohoda o provedení práce – maximálně 300 hod. Všechny potřebné dokumenty budou vyplněny na dané lesní správě nebo lesním závodě,
  • žáci a studenti musí pracovat v malé skupině, v dostatečných rozestupech (min. 2,5 m) za dodržení všech aktuálně platných nařízení a preventivních hygienických opatření,
  • ochrana nosu a úst, pevná obuv a vhodný oděv do lesa jsou nezbytnou podmínkou,
  • LS/LZ vybaví zaměstnance pracovními rukavicemi a ručním nářadím,
  • LS/LZ seznámí s pracovištěm, provede instruktáž pro vykonávanou činnost, zajistí sadební materiál, materiál pro stavbu oplocenek apod.
  • každodenní dopravu si zajišťují žáci a studenti sami,
  • v nutných případech, resp. po dohodě, je možné vyplácet náhrady za používání vlastního auta
  • LS/LZ vystaví povolenku k vjezdu do lesa
  • Lesy České republiky, s.p. počítají s tím, že žáci a studenti mohou ukončit spolupráci jakmile bude obnovena obvyklá školní výuka.

V případě zájmu o pomoc s obnovou lesů, budou uchazeči kontaktovat emailem Mgr. Věru Sakslovou, MBA na brigada@lesycr.cz, kde uvedou bydliště a telefonní kontakt na sebe nebo od 8:00 do 15:00 hod. mohou volat telefonní číslo Mgr. Sakslové 725 257 968, která zodpoví případné dotazy a zprostředkuje kontakt na vybranou organizační jednotku.