Vážení žáci, kolegové, rodiče a přátelé školy,
končí další školní rok. Mohlo by se říci, co je na tom, opakuje se to každý rok, pouze se mění tváře žáků ve školních lavicích. Avšak není tomu tak. Každý rok je jiná atmosféra, jiné klima, jiní žáci, jiní rodiče. Letos to navíc okořenila pandemie, která nás nasměrovala na úplně jinou cestu. Cestu bez osobních kontaktů, bez možnosti okamžité reakce a také bez možnosti neverbální komunikace. Bylo to nové a s nejistým směrem i cílem, jak už to v životě chodí. Nechci psát, že i cesta může být cíl. Naopak, chci Vám poděkovat. Několikrát jsem psal a říkal v tomto období – „spolu to dáme!“ A opravdu nebýt Vás – nedali bychom to. Chtěl bych poděkovat všem kolegům, žákům i rodičům, za to, že jsme se zvládli přizpůsobit novým podmínkám. Dokázali jsme to, že neexistuje jen Krásná Lípa, Krásné Březno, ale i krásná škola a krásná spolupráce. Bez ní byste nepostoupili do dalších ročníků, nebyli byste přijati na naši školu nebo byste ji úspěšně neukončili. Děkuji Vám i za to, že i jako absolventi na nás nezapomínáte, v každém z Vás odchází kus nás.
Odpočiňte si, načerpejte síly, čeká nás další školní rok, do kterého vstupujeme s malým zpožděním díky karanténě. Ale já věřím, že jsme spolu silný tým a toto zpoždění hravě doženeme.
Hodně sluníčka a nejen na obloze, ale třeba i ve tvářích Vašich blízkých.
Ruda Sochor