Střední lesnická škola a Střední odborná škola Šluknov

Prázdninové přání našeho ředitele

Prázdniny, jedna část roku velmi oblíbená žáky všech typů škol, nejen žáky ale i učiteli. Byť historicky vznikly, aby děti mohly pracovat na polích a pomáhat rodičům. Jejich účel je dnes úplně jiný. Odpočinout si od učení, učitelů a všech těch školních povinností, které nás moc nebaví. S tím asi nemám problém, mám je také rád a dokonce mi je mnozí závidí, ale připomenu zde slova pana učitele národů, moudrého muže pana Komenského, využijte své volno k cestování, poznávání jiných lidí a jazyků, protože ve škole se mnohému nenaučíte.
Asi každá škola, se snaží, aby dělala hodně, někdy až moc, nejdůležitější však je když nezabije v žákovi rozum.
Rozum, to je to, čeho si nejvíce vážím na všech zaměstnancích naší školy. Nejen učitelé, ale i ostatní zaměstnanci ho několikrát denně musí použít, abychom se navzájem posunuli dál. Moc jim za to děkuji. Moje maminka se těší už více než padesát let na to, až ho dostanu já. A já si zase přeji, abyste ho o prázdninách měli vy. Dokázali jste nám během školního roku, že umíte vyhrávat soutěže, odevzdávat krásné práce. Rozum je však o něčem jiném. Není o opakování něčeho, co vás někdo naučil, ale o spojování si těchto vědomostí s vlastním poznáním. A právě toto by byl krásný zázrak prázdnin.
Moc bych si totiž přál, abych si já i ostatní učitelé naší školy mohli říct: „Mnohému jsme se naučili u svých učitelů, ještě více u svých druhů, ale nejvíce u svých žáků.“
Přeji vám všem, žákům, kolegům i ostatním spřízněným duším naší školy, ty nej prázdniny v životě. 
Ruda